XLASE PLUS

Informacje dodatkowe

Laser XLASE PLUS to zaawansowane technologiczne urządzenie, które wykorzystywane jest w zabiegach zamykania naczynek, leczenia trądziku, leczenia grzybicy paznokci, usuwaniu zbędnego owłosienia oraz zabiegach fotoodmładzania. Sprzęt wykorzystuje cząstkową fototermolizę. Krótki czas ekspozycji sprawia, że wykonane zabiegi są bezpieczne i nie uszkadzają okolicznych tkanek. Ten laser wyposażony jest w 4 głowice oraz technologię MOTION SPEED, która skraca czas trwania depilacji laserowej.

X-Lase znajduje zastosowanie w przypadku:
 • trwałego usuwania owłosienia,
 • zamykania naczyń,
 • leczeniu trądziku, rumienia oraz trądziku różowatego,
 • leczenia przebarwień
 • fotoodmładzania – silnego ujędrniania skóry
 • resurfacungu skóry,
 • jako peeling laserowy,
 • terapii grzybicy paznokci,
 • usuwaniu tatuaży, makijażu permanentnego oraz trwałych zmian melaninowych.
Laser XLase Plus stworzony przez włoską firmę Biotec to najwyższa jakość i skuteczność procedur zabiegowych oraz gwarancja bezpieczeństwa. Zyskał on certyfikaty ISO 9001 i ISO 13485, które należą do najwyższej klasy ISO w kategorii medycznej. Aparat zdobył także notyfikację TUV Rheinland, która należy do ścisłej prestiżowej czołówki jednostek certyfikujących urządzenia medyczne dla Komisji Europejskiej.

Laser XLase Plus to cztery głowice laserowe:
 • GŁOWICA Er-Yag
 • GŁOWICA DIODOWA
 • GŁOWICA Nd:Yag
 • GŁOWICA Q-switched Nd:Yag
 • GŁOWICA CPL
GŁOWICA Er-Yag:
Laser frakcyjny Er-Yag 2940 nm to jedno z największych osiągnięć techniki laserowej w ostatnich latach i należy do najczęściej wykorzystywanych w medycynie i kosmetologii estetycznej. Głowica frakcyjna Er-Yag daje doskonałe rezultaty w odmładzaniu, usuwaniu blizn i rozstępów. Poprawia strukturę i koloryt skóry, zapewnia efekt liftingu twarzy, umożliwia też terapię szyi, dekoltu i ramion. Usuwa lub zmniejsza blizny potrądzikowe  oraz skazy naskórka, a także redukuje rozszerzone pory. Przy minimalnym ryzyku i bez reakcji niepożądanych, laser ten usuwa zarówno powierzchniowe jak i głębokie linie czy blizny, w zależności od parametrów i ilości wykonanych zabiegów. Światło laserowe Er-Yag tworzy w skórze tysiące kontrolowanych mikrouszkodzeń przy nienaruszeniu tkanek otaczających, jednocześnie wspierając naturalny proces regeneracji skóry. Zabieg jest w pełni bezpieczny, a mało inwazyjna procedura daje rezultat świeżej, zdrowej i młodej skóry.

GŁOWICA DIODOWA:
Laser XLase Plus to niezwykle zaawansowane technologicznie urządzenie, które pozwala niezwykle skutecznie i precyzyjnie wykonać depilację laserową.

Laser ten, za sprawą przełomowych technologii jest nie tylko bezpieczny, ale również zapewnia pacjentowi wyjątkowy komfort w trakcie zabiegu. W urządzeniu tym zastosowano innowacyjną technologię diody o wysokiej mocy, która ekspresowo oraz nieinwazyjnie pozwala przeprowadzić odpowiednie procedury na skórze każdego rodzaju o fototypach I-VI.

Procedura MotionSpeed!

To wyjątkowo szybki zabieg epilacji, który charakteryzuje się wyjątkowym komfortem dla pacjenta. Technologia ta polega na silnym chłodzeniu, które zostało połączone z ciągłą emisją impulsów laserowych. Wówczas nie powodujemy uszkodzeń oraz wyraźnie bardziej bezboleśnie doprowadzamy do osiągnięcia odpowiedniej temperatury. Metoda ta jest bezkonkurencyjna wobec pozostałych laserowych metod depilacji.

W związku z tym, że technika MotionSpeed to technika ciągłych ruchów, pozwala ona szybciej oraz z dużo większą skutecznością wykonać zabieg fotodepilacji.

Głowica Nd:YAG:
Światło tej głowicy dociera wyłącznie do miejsc docelowych o odpowiedniej głębokości. Zaawansowana i innowacyjna głowica pozwala skutecznie przeprowadzać zabiegi. Czas trwania zabiegu oraz jego intensywność są ściśle kontrolowane. Impulsy wytwarzane przez głowicę Nd:YAG odmładzają skórę, usuwają blizny, trądzik oraz rumień, oraz zamykają drobne naczynia.

Znajduje zastosowanie przypadku:
 • zamykania naczyń na nogach,
 • zamykania drobnych naczyń na twarzy
 • nieablacyjny resurfacturingu skóry
 • usuwania punktów rubinowych,
 • terapii grzybicy paznokci
 • zabiegów odmładzających
 • punktowej epilacji siwych i białych włosów metodą włos po włosie

Głowica Q-switched Nd:Yag:
Stosowana jest w usuwaniu niechcianych tatuaży lub zmian barwnikowych w postaci plam starczych, lub fotouszkodzeń. W zależności od tego, jak dostosujemy światło lasera, możemy działać na przebarwienia, ciemne i kolorowe tatuaże, wykonać zabieg resurfacingu (odbudowywania i odmładzania) skóry lub zniwelować przebarwienia i plamy soczewicowate.
Tatuaż usuwamy w kilka minut (zabieg należy wykonywać w serii), natomiast, aby pozbyć się zmiany barwnikowej, należy wykonać kilka zabiegów w odstępach minimum 3 tygodni pomiędzy sesjami.

Laser Q-switched sprawdzi się w:
 • peelingu laserowego,
 • usuwania tatuaży,
 • zmian melaninowych,
Pozwala skutecznie pozbyć się niechcianych tatuaży, redukuje plamy posłoneczne i piegi oraz usuwa zrogowacenia łojotokowe, oraz dermatozy, a także poprawia kondycję skóry zniszczonej słońcem.

Głowica CPL (Kalibrowane światło pulsacyjne):

Okazuje się, że innowacyjny oraz zaawansowany technologicznie zabieg CPL zapewnia nie tylko efektywne i proste działanie, ale także szerokie spektrum światła o różnej długości fal. W zależności od rodzaju niedoskonałości oraz kondycji skóry możemy wybrać odpowiednie rozwiązanie, by zapewnić pacjentowi rezultaty bez skutków ubocznych oraz rekonwalescencji.

Głowica CPL sprawdzi się w przypadku:
 • rumienia,
 • przebarwień,
 • trądziku
 • fotostarzenia,
 • rozszerzonych porów,
 • spadku jędrności skóry,

Przeciwwskazania

Lista najważniejszych przeciwwskazań, uniemożliwiających lub ograniczających wykonanie zabiegu laserowego (trwale lub czasowo - ostateczną decyzję podejmuje laseroterapeuta podczas konsultacji przed zabiegowej):

- ciąża i laktacja;

- bielactwo i inne choroby autoimmunologiczne;

- guzy/nowotwory;

- hipernadwrażliwość skórna;

- nadwrażliwość na światło;

- botox i wypełniacze (min. 1 tydz.);

- cukrzyca nieuregulowana;

- choroba psychiczna;

- biegunka i wymioty;

- choroba zakaźna lub infekcyjna;

- poparzenie słoneczne;

- aktywna opryszczka w miejscu zabiegowym;

- skłonność do powstawania bliznowców, keloidów;

- przyjmowanie leków fotouczulających lub innych substancji fotouczulających;

- operacje plastyczne w nieodległej przeszłości;

- zakrzepica, zapalenie żył (do zab. zamykania naczyń);

- gorączka;

- mocna lub świeża opalenizna;

- osoby pod wpływem alkoholu lub narkotyków;

- epilepsja.

Zalecenia przed zabiegowe:

Na 4 tygodnie przed oraz 4 tygodnie po zabiegu laserowym należy unikać solarium oraz ekspozycji na słońce.

Na 3 tygodnie przed zabiegiem należy zaprzestać stosowania:
a) zioła detoksykujące, odchudzające, oczyszczające: dziurawiec, nagietek, bratek, skrzyp, pokrzywa).
b) doustne ziołowe suplementy na skórę, włosy i paznokcie: np. skrzypovita.
c) leki:
- antybiotyki (m.in. tetracykliny, azytromycyna, ciprofloksacyna, kotrymoksazol, nitrofurantoina, doksycyklina);
- leki homeopatyczne, steroidowe;
- niektóre leki przeciwnadciśnieniowe, nasercowe (amilorid, amiodaron, atenolol, bisoprolol, kaptopryl, diltiazem, enalapryl, enarenal);
- niektóre leki przeciwcukrzycowe (np. tolbutamid, glipizyd, metformina);
- sulfonamidy (syntetyczne leki chemioterapeutyczne);
- tiazydowe środki moczopędne (hydrochlorotiazyd, bendroflumentiazyd, bemetizyd);
- środki przeciwbólowe (ketonal, ibum, ibuprofen, polopiryna, aspiryna, pyralginum i inne; dozwolony jest paracetamol, apap);
- niesteroidowe środki przeciwreumatyczne;
- niektóre środki przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne (terbinafina, ketokonazol, gryzeofulwina);
- niektóre środki uspokajające i przeciwdepresyjne, a także przeciwwymiotne (np. fenotiazyny);
- pochodne retinoidów zarówno te zawarte w lekach doustnych, jak i w maściach;
- leki przeciwpasożytnicze (chinina, chinidyna, chlorochina);
- szczepionki (np. przeciwgrypowe).
d) kosmetyki:
- kremy z kwasami i substancjami ziołowymi (np. krem z nagietkiem, maści sterydowe, maści antybiotykowe, kwasy AHA i BHA, kwas retinowy i jego pochodne).

Zabieg laserowy można wykonać po 6 miesiącach od zakończenia terapii z zastosowaniem: roaccutanu, accutanu, tretinoiny, izotretinoiny.

Na 24 godziny przed zabiegiem laserowym zabronione jest spożywanie alkoholu oraz używanie kosmetyków, toników na bazie alkoholu.

W przypadku zabiegu epilacji, na 4 tygodnie przed zabiegiem należy zaprzestać usuwania włosów woskiem, pastą cukrową lub pincetą; można tylko golić włosy maszynką.

Na 24 godziny przed zabiegiem epilacji należy zgolić włosy maszynką na obszarze zabiegowym.

Należy bezwzględnie poinformować laseroterapeutę o wszystkich przyjmowanych lekach, ziołach i suplementach diety.