USUWANIE GRZYBICU PAZNOKCI

Filtruj według

Najczęściej Kupowane

USUWANIE GRZYBICU PAZNOKCI

Informacje podstawowe

Uporczywe zakażenie grzybicze paznokci, macierzy lub płytki to najczęstsze schorzenie paznokci występujące u osób dorosłych. Stanowi 1/3 wszystkich zakażeń grzybiczych skóry oraz do 50% wszystkich chorób paznokci. Ryzyko infekcji wzrasta wraz z wiekiem i może prowadzić do całkowitego zaniku paznokcia. 
Jak rozpoznać grzybicę paznokci? We wczesnym stadium płytka paznokcia oddziela się od łożyska. Paznokieć staje się nierówny, kruchy i łamliwy, zmieniając kolor na biały lub żółtawy. Zarażony paznokieć zniekształca się i pogrubia. Nieleczona grzybica paznokci łatwo rozprzestrzenia się na kolejne palce u stóp i może zarazić nawet dłonie. Dlatego w Instytucie Salamandra przeprowadzamy zaawansowany zabieg laserowego usuwania grzybicy paznokci urządzeniem X-LASE, który pozwala na całkowite wyleczenie zajętych chorobowo miejsc.

Szczegóły

Przed zabiegiem laserowego usuwania grzybicy paznokci niezbędne jest przedstawienie wyników badań lub odbycie testu mykologicznego, potwierdzającego obecność ognisk grzybicznych. Próbki paznokcia i zrogowaciałej skóry do badań pobierane są w naszym Instytucie. Pozytywny wynik badania jest jednoznacznym sygnałem do natychmiastowego rozpoczęcia kuracji. Zalecana seria zabiegów: 2-7 (co 4-6 tygodni), w zależności od skali problemu. 
Pamiętaj, by przed zabiegiem laserowego usuwania paznokci przez okres 3-4 tygodni nie stosować doustnych leków przeciwgrzybicznych i nie używać maści, kremów i innych preparatów o działaniu miejscowym. Paznokcie nie powinny być malowane lakierem/odżywką przez okres co najmniej 2 tygodni przed zabiegiem.

Cennik zabiegów

Pobranie materiału do badania mykologicznego + badanie 99 zł
Laser X-LASE Nd-Yag 1064 - laserowe usuwanie grzybicy paznokci 1 paznokieć - 100 zł
Laser X-LASE Nd-Yag 1064 - laserowe usuwanie grzybicy paznokci 5 paznokci - 350 zł
Laser X-LASE Nd-Yag 1064 - laserowe usuwanie grzybicy paznokci 10 paznokci - 600 zł