Planeta Piękna Day Spa Wolbrom

GRZYBICA PAZNOKCIA

 

 

 

 

 

JAK ZATEM LECZYĆ TĄ PRZYPADŁOŚĆ BY JEJ REZULTATY BYŁY SKUTECZNE

 A NIE KRÓTKOTRWAŁE ?

 

Grzybica paznokci leczenie

Nieleczona grzybica paznokci stanowi zagrożenie dla Ciebie i twojego otoczenia. Dlatego, jeśli obserwujesz u siebie objawy, które mogą wskazywać na zakażenie grzybicze, rozpocznij leczenie.

Jak przebiega terapia? Sposób i czas trwania leczenia grzybicy paznokci zależy od wielu czynników, w tym od zaawansowania zmian, kwestii związanych z działaniami niepożądanymi i interakcjami leków oraz rodzaju patogenu, który wywołał infekcję.

Terapię infekcji grzybiczej paznokci rozpoczyna się zazwyczaj od zastosowania leków miejscowych – w postaci np. lakierów, płynów czy kremów. Początkowo osoba chora może leczyć się samodzielnie przy użyciu leków dostępnych w aptece bez recepty. Jednak te metody nie przynoszą zazwyczaj rezultatów a grzybica powraca.

 

Jedną z najnowszych i najbardziej skutecznych metod jest leczenie grzybicy laserem Nd:Yag. Światło lasera, które wywołuje wysoką temperaturę wnika wgłąb paznokcia docierając aż do jego części żywej czyli pod jego spód. Zabieg może być lekko nieprzyjemny, gdyż wysoka temperatura jest odczuwana przez niektóre osoby drażniąco.  Konieczne jest  powtarzanie zabiegu od kilku do kilkunastu  razy, gdyż grzybica jest procesem długotrwałym, a jej leczenie wymaga czasu.

Czasem przypadek grzybicy jest tak trudny, że żadne metody nie sa skuteczne.  Wówczas zaleca się usunięcie zakażonego paznokcia.

Grzybica paznokci (onychomikoza) dotyczy obecnie około 10 proc. populacji, a zachorowalność na nią stale wzrasta. Choroba najpowszechniej występuje u ludzi starszych, chorych na cukrzycę oraz u osób z obniżoną odpornością i po urazach mechanicznych paznokci. Schorzenie znacznie częściej obejmuje paznokcie stóp niż dłoni.

ONYCHOMIKOZA objawia się przebarwieniami, pogrubieniem lub kruchością paznokci, nieprzyjemnym zapachem czy nawet bólem. Grzybicy paznokci nie wolno bagatelizować, a jej leczenie – w przypadkach kiedy zmiany obejmują więcej niż jedną płytkę lub są bardzo rozległe – należy prowadzić pod kontrolą lekarza. Szybkie rozpoczęcie terapii jest szczególnie ważne dla osób z cukrzycą. Ryzyko zachorowania na grzybicę paznokci można zmniejszyć dzięki stosowaniu prostych zasad.

Grzybica paznokci przyczyny

Przyczyną grzybicy paznokci jest zakażenie grzybami chorobotwórczymi – dermatofitami, grzybami drożdżopodobnymi i grzybami pleśniowymi. Mikroorganizmy te najlepiej rozwijają się w wilgotnym, ciemnym, ciepłym środowisku, m.in. dlatego infekcje grzybicze dotyczą częściej paznokci stóp.

Grzybica paznokci jest powszechnym i łatwo rozprzestrzeniającym się schorzeniem. Infekcje grzybicze paznokci częściej występują u mężczyzn. Na zachorowanie bardziej narażone są również osoby starsze (schorzenie dotyczy aż 3 na 4 osób powyżej 60 roku życia) oraz chorujące na cukrzycę, choroby naczyń obwodowych, łuszczycę, raka czy AIDS. Grzybica paznokci jest również częstsza u palaczy tytoniu.

Grzybica paznokci bywa lekceważona przez chorych. Niesłusznie, ponieważ nieleczona – może prowadzić do powikłań.

Następstwa grzybicy paznokci wiążą się z: 

  • trwałą utratę paznokcia, 
  • rozwojem bakteryjnej infekcji skóry, zwanej cellulitisem (nie mylić ze „skórką pomarańczową”, czyli cellulitem) 
  • rozprzestrzenieniem się infekcji na inne obszary ciała, a czasem także – do krwioobiegu. 

Powikłania grzybicy paznokci są też niebezpieczne dla chorych na cukrzycę, u których mogą doprowadzić nawet do konieczności amputacji

 

 

                                                                                   EFEKTY TERAPI LASEROWEJ LECZENIA GRZYBICY PAZNOKCIA .