Centrum Medycyny Estetycznej Planeta Piękna Day Spa Wolbrom

MANICURE TYTANOWY

Manicure tytanowy zyskuje coraz więcej zwolenniczek, szczególnie wśród kobiet, które z hybrydą czy paznokciami żelowymi nie mają dobrych
doświadczeń. Czym się charakteryzuje manicure tytanowy i czy można go wykonywać w ciąży? Jak wyglądają paznokcie tytanowe?

Manicure tytanowy – co to jest?

Manicure tytanowy to rodzaj trwałej stylizacji paznokci będący alternatywą dla hybryd czy paznokci żelowych. Choć w Polsce to nowość, na świecie tytanowe paznokcie robią furorę od lat.

Manicure tytanowy charakteryzuje się przede wszystkim tym, że wykonuje się go bez użycia lampy, a kolor na paznokciach powstaje poprzez nałożenie na nie specjalnego pyłu (pudru) z domieszką tytanu i akrylu.

Podstawowe produkty kosmetyczne niezbędne do robienia paznokci tytanowych to poza pyłkami również żel bazowy, top oraz utwardzacz. Utwardzanie produktów na paznokciu odbywa się poprzez kontakt kosmetyku z powietrzem, dlatego nie musimy używać do tego światła z lampy.

Manicure tytanowy a manicure hybrydowy

W wielu aspektach manicure tytanowy wydaje się lepszy niż hybrydowy, ale są tez argumenty przemawiające za wyborem klasycznej hybrydy. To, co jest lepsze, należy ocenić przez pryzmat własnych potrzeb i preferencji. Jakie są różnice między hybrydą a minicurem tytanowym?

  • Manicure tytanowy nie wymaga używania lampy do utwardzania lakieru, w przeciwieństwie do lakierów hybrydowych.

  • Manicure tytanowy jest zdrowszy dla paznokci od hybrydy, bo odżywia płytkę paznokcia.

  • Manicure tytanowy o wiele mocniej utwardza paznokieć niż manicure hybrydowy, co może powodować dyskomfort po nałożeniu.

  • Paznokcie tytanowe są bardziej wytrzymałe od hybrydowego i jest mniej podatny na zniszczenie.

  • Manicure tytanowy jest trudniejszy do zdjęcia niż hybryda.

  • W przypadku manicure hybrydowego uzupełnienie odrastającego paznokcia wymaga zdjęcia starej hybrydy i nałożenia nowej. Przy paznokciach tytanowych, w łatwy sposób można dosztukować odrost.

  • Manicure hybrydowy daje większe możliwości kolorystyczne. Na dodatek jest mało salonów w Polsce, które wykonują manicure tytanowy.

  • Manicure tytanowy to zabieg droższy od hybrydy. Koszt zrobienia paznokci tytanowych to kwota od 100 zł. Zestaw startowy do samodzielnego robienia manicure tytanowego kosztuje około 400 zł.

  • Paznokcie tytanowe rzadziej wywołują reakcje alergiczne niż stylizacja hybrydowa.

Paznokcie tytanowe – wady i zalety

Manicure tytanowy jest bardzo trwały (utrzymuje się do 3-4 tygodni), a dzięki temu, że nie używamy do niego lampy, jest bezpieczniejszy dla paznokci. Same produkty do manicure tytanowego są wzbogacone w wapń i witaminy, które odżywiają płytkę paznokciową przez cały czas noszenia. Wiele osób twierdzi, że nigdy nie miało tak zdrowo wyglądających paznokci, jak właśnie po stosowaniu manicure tytanowego. Inną zaletą paznokci tytanowych jest ich twardość – paznokcie są niezniszczalne i nie odpryskują. Wiąże się z tym jednak i pewna wada – równie trudno taki manicure potem usunąć. Zwykle samo działanie acetonu nie wystarcza i potrzebna jest frezarka.

Manicure tytanowy bardzo rzadko wywołuje uczulenie, dlatego często staje się najlepszą alternatywą dla kobiet cierpiących z powodu alergii na hybrydę. Niestety, nie jest to tani zabieg, nawet jeśli zdecydujemy się go wykonywać w domu. Samo zrobienie paznokci tytanowych nie jest trudne i nie wymaga szkolenia. W internecie można znaleźć wiele filmików instruktażowych, które objaśniają krok po kroku, jak zrobić tytanowe paznokcie.