Planeta Piękna Day Spa Wolbrom

PRZEBARWIENIA

Przebarwienia to problem, z którym każdego dnia przychodzi do naszego Centrum wiele osób. Po okresie wakacyjnym różnego typu plamki i przebarwienia spędzają nam sen z powiek i denerwuje nas naganna niejednolita cera. Możemy to zmienić. Nasze Centrum dysponuje wieloma metodami do walki z nimi.

Skąd biorą się przebarwienia?

Przebarwienia skóry, brązowe plamy na twarzy czy plamy po opalaniu to efekt działania promieni ultrafioletowych, które zaburzają funkcjonowanie komórek pigmentacyjnych skóry, czyli melanocytów.

Niektóre z nich zaczynają wytwarzać zbyt dużą ilość melaniny, która,
punktowo kumulując się w skórze, sprawia, że pojawiają się na niej
ciemne plamy w różnych odcieniach brązu.

Najwięcej przebarwień powstaje zazwyczaj na twarzy, dekolcie oraz na
dłoniach, czyli na tych partiach skóry, które najczęściej eksponowane są
na światło słoneczne.

Powstawanie plamek może być związane ze zmianami hormonalnymi
(np. podczas ciąży), chorobami autoimmunologicznymi, zwłaszcza tarczycy
czy stosowaniem preparatów hormonalnych lub leków i suplementów
światłouczulających (uwaga zwłaszcza na preparaty zawierające w składzie
dziurawiec!).

Przebarwienia to częsty problem dermatologiczny i kosmetologiczny, z którym boryka się wiele osób.

Zmiany te, występujące zazwyczaj w różnych odcieniach brązu,
pojawiają się przede wszystkim na skórze twarzy – w okolicy czoła,
policzków, brody lub ust.

Jakie są główne rodzaje przebarwień?

Do najczęściej występujących należą piegi, do których mamy genetyczną skłonność, ale ich pojawienie się jest ściśle związane z nasłonecznieniem i pierwsze piegi pojawiają się już w dzieciństwie.

Melazma czy ostuda to rodzaj przebarwienia, za które odpowiedzialne są hormony, słońce i geny.
Pojawia się zazwyczaj w czasie ciąży, zmian hormonalnych czy podczas przyjmowania doustnych środków antykoncepcyjnych.

Jest zlokalizowana najczęściej na czole, policzkach czy wokół ust. Pojawia się nagle w postaci rozlanych brązowych plam, które jeszcze ciemnieją pod wpływem słońca.

Przebarwienia pozapalne powstają wskutek urazu skóry jakim jest uszkodzenie skóry czy z powodu trądziku czy uszkodzenia mechanicznego.
Są zlokalizowane w miejscu powstania urazu.

Przebarwienia starcze to większe od piegów plamy, które pojawiają się w starszym wieku u osób, które we wcześniejszych latach nadużywały słońca.

Czasami pojawiają się też przebarwienia toksyczne lub chemiczne związane ze stosowaniem kosmetyków.

 




Jak pozbywamy się przebarwień na twarzy w naszym Centrum Medycyny Estetycznej Planeta Piękna?

 

Prosimy zapoznajcie się Państwo ze wszystkimi metodami dostępnymi  w naszym salonie. Mamy nadzieję, że znajdziecie Państwo coś dla siebie.

1. Laserowe zabiegi na przebarwienia.
Zabieg urządzeniem Xlase Plus to różne metody w jednym urządzeniu. Głowicą Nd:yag wykonujemy peeling węglowy i usuwanie pojedynczych przebarwień i plam. Głowica Er:Yag daje nam możliwości wykonania peelingu frakcyjnego na twarzy i ciele, oraz redukcje blizn i rozstępów. Zabieg jednak wykonywany jest  w znieczuleniu miejscowym.  Wszelkie informacje dotyczące każdego  z nich najdziecie Państwo  w naszej ofercie zabiegów laserowych. Każdy  z nich wywołuje zaczerwienienie skóry i wykonujemy go raz na 2-6 tygodni.
 
2. Kwasy.
 Zabieg bezbolesny dość szybki 45-60 minut. Na różne rodzaje przebarwień dobieramy odpowiedni kwas, który delikatnie złuszcza naskórek. Możemy go stosować na dłonie, twarz, szyje, dekolt i delikatne plamki na ciele.         Po zabiegu skóra może być lekko zaróżowiona, jednak jest to rzadki objaw. Można używać kosmetyków. Zabieg nie wymaga dni wolnych. Najlepsze efekty osiąga się po 3-4 zabiegach wykonywanych raz w tygodniu, oraz stosowaniu dodatkowego kremu z kwasami.
 
3. Peelling Ziołowy Jagwiga
 
Zabieg składa się z 2 części, w pierwszej nakładamy specjalna kompozyjc naturalnych ziół które podczas wcierania w skórę wywołują reakcję skórną. Drugi po 5-7 dniach od pierwszego ściąga zrogowaciały naskórek.
Zabieg w zależności od wrażliwości jest delikatnie drażniący do nawet nieprzyjemnego uczucia wcierania waty szklanej w naskórek. Dzięki tarciu podrażniona skóra po kilku dniach ciemnieje i złuszcza się płatami. Stosujemy go na twarz, oraz blizny i rozstępy. Po zabiegu skóra jest mocno zaróżowiona lub nawet czerwona, jest bardzo wrażliwa na dotyk. Przez 5-7 dni nie używamy nic poza specjalnych kosmetyków do twarzy. W zależności od rodzaju pracy, zabieg wymaga dni wolnych.
Zabieg wykonywany raz na 1-6 miesięcy.
 
4. Oczyszczanie wodorowe kwasowe
Zabieg oczyszczania skóry za pomocą wodoru, oraz specjalnych kwasowych substancji. Zabieg ściąga martwe komórki naskórka powodują delikatne rozjaśnienie przebarwień. Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona. Zabieg można wykonywać raz w tygodniu.
 
5. Mikrodermabrazja diamentowa
Zabieg złuszczania naskórka specjalnym urządzeniem wyposażonym w diamentową końcówkę ścierną, która złuszcza martwą część naskórka powodując peeling twarzy ale i blizn. Zabieg doskonały jest przed wykonaniem kwasów. Połączenie tych dwóch zabiegów dale duże lepsze efekty. Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, a mocna mikrodermabrazja daje nawet efekty delikatnych strupków. Zabieg można wykonywać nawet raz w tygodniu.
 
6. Maski wybielające z Arosha
Zabieg pielęgnacyjny w którego skład wchodzi specjalna biocellulozowa maska nasączona substancjami rozjaśniającymi. Cały zabieg bardzo przyjemny, stosowany na twarz. Po zabiegu skóra jest promienna i delikatna. Zabieg może być wykonywany nawet 2 razy  w tygodniu.