Centrum Medycyny Estetycznej Planeta Piękna Day Spa Wolbrom

USUWANIE NACZYNEK I PRZEBARWIEŃ

ZAMYKANIE NACZYNEK I PRZEBARWIEŃ LASEREM Nd-Yag XLASE PLUS

Zamykanie naczynek

Laser Nd-Yag XLASE PLUS umożliwia bezoperacyjne zamykanie naczynek (naczynka linearne, pajączki) do 3 mm grubości, umiejscowionych na twarzy lub kończynach. Zamknięte naczynko ulega resorpcji, czyli wchłonięciu i po pewnym czasie znika. Ta bezinwazyjna metoda daje bardzo dobre efekty kosmetyczne i lecznicze. Do zamykania naczyń stosujemy Laser Nd- Yag XLASE PLUS z pasmem absorpcji 1064 nm. Jest to specjalistyczny laser do zamykania naczynek, o dużej mocy, dzięki czemu skuteczność jego jest bardzo wysoka – umożliwia koagulację naczynka nawet tych głęboko umiejscowionych. Wiązka lasera o określonej długości fali przechodzi przez skórę, nie uszkadzając jej. Dodatkowo specyficzna długość fali lasera powoduje, że tkanka naskórka mniej się nagrzewa, zmniejsza się absorpcja melaniny, a wiązka lasera intensywniej koncentruje się na naczynku poddanemu zabiegowi.

Leczenie zmian naczyniowych

Laserowe leczenie zmian naczyniowych oparte jest na zjawisku fotokoagulacji i selektywnej fototermolizy. Celem działania światła lasera jest hemoglobina znajdująca się w naczyniach krwionośnych. Światło lasera o określonej długości fali, przechodzi przez skórę nie uszkadzając jej i w sposób wybiórczy w zetknięciu z barwnikiem krwi hemoglobiną zamienia się w ciepło, powodując obkurczenie i trwałe zamknięcie naczynia, które z czasem (ok. 3–4 tygodni) ulega resorpcji. Metoda jest bezpieczna, nie pozostawia śladów, towarzyszą jej niewielkie dolegliwości bólowe. Zabieg niekiedy trzeba powtórzyć, zależnie od ilości naczynek i ich umiejscowienia (np. na nogach zamykają się trudniej).

SCHEMAT TERAPII

Efektywna terapia zmian naczyniowych może składać się z kilku zabiegów wykonywanych w odstępach ok. 3–4 tygodni, zazwyczaj konieczne jest wykonanie od 1 do 5 zabiegów. Podczas każdego zabiegu skutecznie zamykanych jest ok. 60–70% poszerzonych naczynek. Zabieg nie likwiduje predyspozycji do poszerzania się naczynek, dlatego też należy liczyć się z koniecznością powtórzenia zabiegu w przyszłości.
Aby zapobiec poszerzaniu się naczynek w przyszłości, należy unikać czynników sprzyjających temu procesowi, takich jak:

  • przewlekła ekspozycja na słońce
  • korzystanie z solarium
  • korzystanie z sauny
  • wiatr
  • duże wahania temperatur
  • duża wilgotność
  • długotrwałe stosowanie miejscowych sterydów, zwłaszcza na twarz, szyję i dekolt