BOTOKS RZĘS I BRWI – NA CZYM POLEGA TEN ZABIEG?

Botoks rzęs i brwi jest bezinwazyjną i opartą na naturalnych substancjach metodą odżywiania i regeneracji włosów. Wbrew swej nazwie podczas zabiegu nie używa się żadnych igieł. W tym przypadku słowo botoks podkreśla jedynie efekt odmłodzenia i upiększenia, którego możemy się spodziewać po wyjściu z salonu kosmetycznego. Cały sekret BOTOKSU rzęs i brwi tkwi bowiem w zastosowaniu unikalnego preparatu o bardzo skoncentrowanym składzie. Mogą znajdować się w nim między innymi: olejek jojoba, kwas hialuronowy, kolagen, wyciąg z czarnuszki czy jedwab. Dzięki połączeniu dobroczynnych składników włosy odzyskują swoją naturalną elastyczność i blask. Warto podkreślić, że produkt ten nie może zawierać sztucznych czy niebezpiecznych substancji, takich jak: parabeny, parafina, oleje mineralne, barwniki oraz formaldehyd.

BOTOKS RZĘS I BRWI – JAKIE SĄ EFEKTY?

Botoks rzęs i brwi sprawia, że włoski stają się bardziej nawilżone, pogrubione i wydłużone. Wyglądają jak gdyby nałożono na nie kosmetyk modelujący, na przykład lekki tusz czy pomadę. Efekty zabiegu utrzymują się aż do naturalnej wymiany włosów, czyli wypadnięcia starych i odrośnięcia nowych. Proces ten trwa zazwyczaj 4-6 tygodni. 

Ponadto botoks rzęs i brwi działa jak aktywator pigmentu. Oznacza to, że świetnie sprawdza się w połączeniu z henną. Pod jego wpływem barwnik lepiej wnika we włosy oraz dłużej pozostaje w ich strukturze, dzięki czemu koloryzacja jest trwalsza nawet o połowę. 

PRZYGOTOWANIA

Przez 24 godziny przed zabiegiem botoksu rzęs i brwi nie używaj w tych okolicach tłustych kosmetyków na bazie olejków. W dniu zabiegu nie powinnaś mieć żadnego makijażu ani sztucznych rzęs. Należy również zdjąć soczewki kontaktowe.

PRZECIWSKAZANIA

– alergia na preparaty używane podczas zabiegu
– nadmierne wypadanie rzęs
– infekcje oczu
– jaskra, zaćma
– zespół suchego oka
– obrzęk oka
– po operacji oczu
– po chemioterapii

ZALECENIA POZABIEGOWE

Przez 24 godziny po wyjściu z salonu kosmetycznego nie maluj oczu. Przez 48 godzin po zabiegu botoksu rzęs i brwi unikaj mocnych środków myjących, w tym do demakijażu. Nie korzystaj też sauny, basenu czy kąpieli z dużą ilością pary. Najlepiej powstrzymaj się też od mycia włosów oraz nakładania w okolice oczu kosmetyków pielęgnacyjnych.  

W kolejnych tygodniach po botoksie rzęs i brwi warto unikać długotrwałego moczenia, pocierania rzęs i brwi oraz stosowania w tych okolicach tłustych produktów oraz ciężkiego makijażu.